Prof. Dr. Şahin Karasar

    Prof. Dr. Şahin Karasar

    Şahin Karasar 1965 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da okuduktan sonra üniversiteyi Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi’nde, o dönemin tek iletişim fakültesinde tamamladı. Lisans eğitimi sonrasında Anadolu Üniversitesi’nin mezunlarına sağladığı yurt dışı yüksek lisans bursunu almaya hak kazandı ve Marquette University, Milwaukee’de TV Yayın İşletmeciliği üzerine yüksek lisans eğitimi almak üzere ABD'ye gitti. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek Anadolu Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 1999 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden İletişim Bilimleri alanında doktorasını aldı. Doktora sonrası Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde çalışmaya başladı.

    2001-2004 yılları arasında K.K.T.C. Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Bölüm Başkanı, Dekan Yardımcısı ve Üniversite Rektör Yardımcısı unvanlarıyla idari görevler üstlendi. K.K.T.C. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde TV stüdyolarının kuruluş sürecini yönetti. 2004-2005’te Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı olarak görev yaptı; TV stüdyolarını kurdu.

    2005’te Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi‘nde Dekan Yardımcısı olarak göreve başladı. 2007-2010 yılları arası Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Dekan unvanıyla yürüttüğü idari görevini 2008-2010’de Rektör Yardımcısı olarak sürdürdü. 2010 yılında Türk Hava Yolları’nda Eğitim Başkanı ve Türk Hava Yolları Akademisi Başkanı olarak görev aldı. Burada 3 yıl çalıştıktan sonra 2013 yılında Maltepe Üniversitesi’ne Rektör olarak atandı ve şu an görevini sürdürmektedir.