Prof. Dr. Şahin Karasar

  Prof. Dr. Şahin Karasar

  Şahin Karasar, Ankara’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nden Lisans, Marquette University Wisconsin’den Yüksek Lisans, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Doktora derecesi aldı.

   

  2001-2004 yılları arasında K.K.T.C. Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Bölüm Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı ve Üniversite Rektör Yardımcılığı unvanlarıyla idari görevler üstlendi. 2004-2005 yıllarında Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı olarak görev yaptı.

   

  2005’te Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Dekan Yardımcısı olarak göreve başlayan Karasar, 2007-2010 yılları arası Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Dekanlık ve aynı zamanda Üniversite Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2010’da Türk Hava Yolları’nda Eğitim Başkanı ve Türk Hava Yolları Akademisi Başkanı olarak görev aldı. 2013’te atandığı Maltepe Üniversitesi Rektörlük görevini 2022 yılına kadar iki dönem boyunca sürdürdü. Ardından, 2022 yılında T.C. MEB Şikago Eğitim Ataşeliği görevine atandı.