Maltepe Üniversitesi

Prof. Dr. Karasar'ın Maltepe Üniversitesi'nde rektörlük yaptığı dönemde hayata geçirilen ve medyada geniş yer bulan tanıtım ve viral proje çalışmaları bulunuyor.

Piyanosuyla gittiği köy okullarında hayatları değiştiriyor

24 Kasım Öğretmenler Günü için Türkiye’nin fark yaratan öğretmenlerinin peşine düştük. O kahramanlardan biri görme engelli Müzik Öğretmeni Caner Keser. Muş Yarpuzlu Köyü’nde müzik dersiyle yeni tanışan öğrencilerini güzel sanatlar lisesine hazırlıyor.

Çobanlıktan başka çareleri olmayan gençleri eğitip üniversiteli yapıyorlar

24 Kasım Öğretmenler Günü için Türkiye’nin fark yaratan öğretmenlerinin peşine düştük. O kahramanlardan bir grup eğitim gönüllüsü Şırnak’ın Balveren Beldesi’nde kendi imkanlarıyla kurdukları kütüphanede okuma imkanı olmayan gençleri üniversiteli yapıyorlar.

Bilgisayarı hayatlarında ilk kez gören çocuklardan teknoloji şampiyonu çıkarıyor

24 Kasım Öğretmenler Günü için Türkiye’nin fark yaratan öğretmenlerinin peşine düştük. O kahramanlardan biri öğrencilerini teknoloji şampiyonu yapan İzmir’in Anafartalar İlkokulu Müdürü Samet Başkonuş...

Maltepe Üniversitesi Profesörleri Mutfakta

Maltepe Üniversitesi, 2019-2020 eğitim-öğretim yılına ithafen hazırladığı kısa filmi için aklın mutfağına girdi, profesörlere hayatı nasıl pişirdiklerini sordu. Akademisyenlerimiz mükemmel eğitimin mutfak sırlarını anlattı.

Maltepe Üniversitesi için Çal-Söyle

Ülkemizin kültürel değerlerini koruyarak evrensel değerlerle buluşturmayı amaçlayan Maltepe Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi İçin Çal-Söyle Projesi ile müziğin birleştiriciliği sayesinde her biri farklı disiplinlerden olan kıymetli öğretim üyeleri ve öğrencilerin sosyal etkileşimini sağlamayı hedeflemektedir.

Kendi Hikayeni Yaz

Dr. Görkem İldaş’ın yapımcılığında hazırladığımız Üniversite Sınavında Kendi Hikayeni Yaz projesine Karikatürist Yiğit Özgür kalemi, Müzisyen Evrencan Gündüz sesiyle hayat verdi.

Uluslararası Öğrenciler için Tanıtım Filmi

Uluslararası öğrenciler için hazırladığımız Maltepe Üniversitesi Tanıtım Filmi.

14 Mart Tıp Bayramı Filmi

14 Mart dünyanın hiçbir yerinde Tıp Bayramı olarak kutlanmıyor, Türkiye hariç… Peki neden? Maltepe Üniversitesi 14 Mart Tıp Bayramı’nın az bilinen bu hikayesini araştırdı, tanıklarla konuştu ve çarpıcı bir kısa filme imza attı.

Pes Etmeyen Kahramanlar

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel hazırladığımız kısa filmlerde öğrencilerinin hayatında iz bırakan, pes etmeyen, kahraman öğretmenlerin hikayelerini öğrencilerinden dinledik.

Türkiye'nin Mozart'ını keşfetti!

Herkesin zihinsel engelli sandığı otizmli öğrencisinin Mozart ile aynı yetenekte olduğunu ilkokul sıralarında keşfeden müzik öğretmeni Özgen Zeybek, adını tarihe yazdırabilecek bir dehayı müzik dünyasına kazandırdı.

"Gitme" dediler, "Ben gitmezsem kim gidecek?" dedi

Çocuklara müziği sevdirmek için gittiği Batman'da terörün hedefi oldu Müzik Öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın... Maaşıyla çocuklara müzik aleti aldığı, öğrencilerine okulun gitarını vererek evlerine uğurladığı okulda hala Aybüke öğretmenin anısı yaşatılıyor.

Fen Derslerinin Sıra Dışı Öğretmeni

Kimyasal dönüşümü anlatmak için tahtayı kullanmıyor, sınıfta menemen pişiriyor. Kaldıraç kuvvetini anlatması gerektiğinde ise, öğrencilerini parka götürüyor. Hayatını, fen bilimlerini en doğru yöntemlerle öğretmeye adamış bir fen öğretmeni İbrahim Evren Özer.

Tarihi sevdi, tarih yazdı

O Türkiye’nin “En Genç Araştırmacısı” ödülünün sahibi. Oysa çekingen, kendi halinde bir öğrenciydi. Tarihe merakı da yoktu. Hayatını değiştiren ise tarih öğretmeni Sedat Altaş oldu. Artık zamanını yaşlılarla ve tarihi mekanlarda geçiriyor, tarih çalışmalarıyla ödül üzerine ödül alıyor.